Zeptejte se nás

Jméno
E-mail
 
 

Popis lokality

Znak obce BřezinaObec Březina se nachází v jižní části Drahanské vrchoviny. Tvoří ji dvě bývalé samostatné obce - Březina a Proseč. Rozprostírá se na zvlněné, lesnaté vrchovině severovýchodně od Brna, v přímé vzdušné vzdálenosti 14,5 km, jihovýchodně od Blanska 13 km a její nadmořská výška je 420 - 430 m n. m. Bydlení v krásném prostředí CHKO Moravský kras v obci Březina u Křtin,  severovýchodně od Brna (IV. pásmo MHD). V obci je škola, školka, občanská vybavenost. Březinu protíná hranice  chráněné krajinné oblasti Moravský kras. Okolní příroda poskytuje bohaté možnosti pro aktivní trávení volného  času svou nabídkou značených turistických tras a cyklostezek.

V blízkém okolí najdete kromě řady přírodních zajímavostí, krasových útvarů a jeskyní i významné historické a kulturní památky, například Santiniho barokní kostel Panny Marie ve Křtinách, muzeum hutnictví v Josefovském  údolí, místo významných archeologických nálezů jeskyni Býčí skálu a další.

Spojení obcí

Vyhláškou Ministerstva vnitra ze dne 7.12.1950 čís. 708/50 ve smyslu ustanovení zákona čís. 266/50 Sb., byla obec Proseč sloučena s obcí Březina v jeden správní celek pod společným názvem 'Březina', z obvodu správního a soudního okresu Brno-venkov byla přikázána do správního a soudního okresu Blansko.

Obecní znaky

V kronice obce Březiny je zmiňována existence dvou pečetí. První kruhová pečeť s letopočtem 1635, jejíž vzhled je zachycen na obrázku, druhá oválná s letopočtem 1850. Obec Proseč měla dvě pečeti bez uvedení letopočtu.  Přestože kronika uvádí existenci pečetí ještě po roce 1965, jejich současné umístění není známo.

Změny v zákonech po roce 1989 umožnily i obcím zřídit a používat obecní znaky a vlajky. Zastupitelstvo obce  rozhodlo o zadání jejich návrhu odborné firmě a po schválení příslušnými orgány byly dne 18.prosince 2000 znak a vlajka obci Březina na půdě Parlamentu České republiky slavnostně uděleny předsedou poslanecké sněmovny panem Václavem Klausem. Vzhled znaku a vlajky vychází z názvu obce a heraldických figur na historické pečeti. Zde si můžete prohlédnout dokument o udělení znaku a vlajky.

Statut města: Ne
Počet částí: 1
Katastrální výměra: 683 ha
Počet obyvatel: 740
Průměrný věk: 40,46 let
Pošta: Ne
Škola: Ano

Zdravotnické zařízení: Ne
Policie: Ne
Kanalizace (ČOV): Ano
Vodovod: Ano
Plynofikace: Ano

V obci Březina působí tyto organizace

Kontakty

Developerský projekt Pod kapličkou, s.r.o.
Adresa: Brněnská 404
Modřice 664 42

Tel.: 533 440 251

IČO: 03544991

Lokalita

Nabízíme moderní bydlení v přírodě, v blízkosti velkoměsta, v krásném prostředí CHKO Moravský kras v obci Březina u Křtin, severovýchodně od Brna (IV. Pásmo MHD). Obec Březina se nachází v jižní části Drahanské vrchoviny. Okolní příroda poskytuje bohaté možnosti pro aktivní trávení volného času svou nabídkou značných turistických tras a cyklostezek. V obci je škola, školka, občanská vybavenost.

Finance

Rádi vám pomůžeme s financováním vašeho nového domova. Spolupracujeme s Českou spořitelnou, Unicreditbank, Hypotéční bankou a Volksbank. Kontaktujte nás na některém telefonním čísle.

Loga

2010 - rodinné domy Březina - O projektu | Fotogalerie | Kontaktujte nás